ALUBEST s.r.o. > Služby > Alubest: Zasklení balkónů a zasklení lodžií Brno

Zasklení balkónů a zasklení lodžií

Zasklení balkónů a zasklení lodžií je dnes nedílnou součástí celkového zateplení panelového domu. Robustní železné konstrukce s výplněmi z těžkého drátoskla nahrazují lehké hliníkové konstrukce. Výsledkem jsou elegantní lodžie a balkóny, které vynikají nenáročnou údržbou i dlouhou životností a které splňují nejnovější bezpečnostní normy.

 

 

 

Jak probíhá zasklení balkónů a zasklení lodžie?

Pro zasklení balkónů a zasklení lodžií používáme rámové i bezrámové systémy , jejichž vzhled lze snadno přizpůsobit vzhledu celého domu. Barva hliníkových rámů se odvíjí od vzorníku barev RAL. Jako výplň se používá sklo v tloušťkách 4 – 6 mm, izolační dvojsklo nebo bezpečnostní sklo. Nevíte, který ze systémů  zvolit pro zasklení lodžie či zateplení balkónu? Poradíme vám!

 

Výhody bezrámového systému pro zasklení balkónů

Pro zasklení balkónů se hodí především bezrámový systém , který zaručuje neomezený výhled z balkónu. Jeho křídla jsou vyrobena z bezpečnostního skla ESG 8 mm – jsou natolik pevná, že není nutné zvyšovat tuhost okna hliníkovým rámem. Na první pohled lehoučký systém vytváří robustní bariéru proti povětrnostním vlivům a hluku z ulice.

Pokud patříte mezi majitele malé lodžie, oceníte úsporu místa při otevírání jednotlivých křídel. Ta se totiž nejprve posunou do strany, a poté otevřou do vnitřního prostoru lodžie, takže zabírají minimum místa.

 

Výhody rámového systému pro zasklení lodžií

Nechcete, aby vaše lodžie vypadala tuctově? Toužíte po originálním řešení pro zasklení lodžie? Vsaďte na rámový systém. Zasklení balkónu totiž nemusí být provedeno pomocí klasického 4 mm skla, ale například pomocí kaleného skla, skla s ornamentální nebo kouřovou fólií, anebo skla s plastickým dekorem. Pro ty, kteří kladou důraz na snadnou údržbu, doporučujeme sklo se sníženou adhezní vrstvou, které nemusíte zvenku umývat.

Rámový systém AluPlus představuje ucelenou řadu prvků, které jsou mezi sebou plně kompatibilní. Proto je vhodný nejen pro zasklení balkónů, ale i pro stavbu zimních zahrad či dělících stěn.

 

Důkladná příprava se vyplatí

Zasklení balkónů a lodžií provádíme dvěma způsoby – včetně montáže hliníkového zábradlí (nejčastěji v rámci zateplení panelového domu nebo zateplení balkónu) anebo na již připravené hliníkové zábradlí. V obou případech se snažíme, aby byl výsledek, co nejlepší a zákazník maximálně spokojený. Proto klademe velký důraz na přípravu projektu. Lodžie a balkóny před zasklením přesně zaměříme, doporučíme vhodný zasklívací systém, případně nakreslíme 3D vizualizaci.

 

Realizace zasklení balkónů 

Zasklení balkónu prováděné v rámci zateplení panelového domu zpravidla vyžaduje odstranění starého zábradlí a instalaci nového. Teprve až když je připraveno nové hliníkové zábradlí, můžeme začít s montáží kolejnic a stříšek. Na závěr vždy provádíme začišťovací práce (silikonování) a samozřejmě i úklid. Doba zasklení balkónů včetně montáže hliníkové zábradlí trvá přibližně 10 – 14 hodin. Samotné zasklení lodžie na stávající zábradlí zabere asi 6 – 8 hodin. Montáž většinou provádíme z vnitřní strany lodžie. U zateplení panelového domu ale volíme přístup z vnější strany – z lešení.

Cena zasklení balkónu

Cena zasklení balkónu je individuální. V případě, že nám zašlete své požadavky na zasklení, rádi vám zpracujeme přesnou cenovou nabídku. Kontaktujte nás!

Máte dotaz? Zeptejte se odborníků

*Povinné údaje